Tulkojums no viņa bloga ieraksta 2012. gada 24. aprīlī.
Čana iespaidi par Latviju
Divus gadus atpakaļ es biju Šanhajas World Expo 2010. Šai pasākumā es atceros redzējis Aerodium vertikālā vēja tuneļa demonstrāciju. Tas bija Latvijas paviljona centrālais apskates objekts un tas bija patiešām iespaidīgs. Tobrīd es nodomāju, ka lidošana vēja tunelī ir pavisam vienkārša. Bet nu es esmu sapratis, ka iemācīties lidot nemaz nav tik viegli. Tas patiesībā ir pat ļoti sarežģīti un nogurdinoši. Ir vairākas īpašās ķermeņa pozīcijas dažādām kustībām. Piemēram, ja iztaisno abas rokas un kājas, tu lido augšup; ja virza rokas uz kreiso pusi, tu lido uz labo pusi; ja novirza rokas uz kreiso pusi un izstiepj tikai vienu kāju, tu veic asu labo pagriezienu. Tas ir ļoti sarežģīti. Pat vismazākā rokas vai ķermeņa kustība rada lielu iespaidu, atrodoties vēja tunelī. Un, ja tu nebūsi uzmanīgs, tu vari izlidot ārpus vēja tuneļa un nokrist uz zemes. Kad es redzēju šo demonstrāciju Šanhajā, visapkārt vēja tunelim atradās drošības nožogojums, tāpēc nebija nozīmes, vai tu veic nepareizu kustību un aizlido sāņus. Lai vai kā, šoreiz, filmēšanas dēļ, mēs nevarējām izmantot drošības nožogojumu, tāpēc, ja mēs pilnībā nekontrolētu savas kustības, mēs pavisam vienkārši varētu aizlidot sāņus un nokrist zemē.
Čana iespaidi par Latviju
Lūk, arī vertikālais vēja tunelis Latvijā. Nav drošības nožogojuma.
Čana iespaidi par Latviju
Es gribētu jums parādīt vēja tuneļa, kur mēs filmējām, apkārtējās zāles teritorijas „pirms un pēc” foto. Īsi pirms mūsu ierašanās viens no manas filmēšanas komandas uzņēma dzeltenās zāles „pirms” foto. Piecpadsmit dienas vēlāk, īsi pirms mūsu došanās prom, mēs uzņēmām vēl vienu šīs zāles fotoattēlu, un nu jau tā bija pilnībā zaļa. Vai tas nav apbrīnojami? Šoreiz mēs piecpadsmit dienas filmējām Latvijā. Mana viesnīca atradās tikai piecu minūšu attālumā no filmēšanas vietas, tāpēc tā vietā, lai katru dienu dotos uz darbu un filmētu apkārtni, man nebija daudz laika redzēt citas vietas Latvijā. Patiesībā, es vienu reizi izstaigāju pilsētu, bet visādi citādi, katra diena bija viena vienīga filmēšanās, atpakaļ uz viesnīcu un atpūta; pamosties no rīta, doties uz filmēšanas laukumu, filmēšana, tad atkal atpakaļ uz viesnīcu un atpūta. Es īpaši nedabūju apskatīt Latviju, bet es zinu, ka tā ir ļoti skaista valsts. Vēlāk kāds man mazliet pastāstīja par Latviju, un tās vēsture ir pat ļoti bēdīga. Tās atrašanās vietas dēļ – apkārtējās valstis vienmēr cīnījušās par šo pilsētu. Vairāku gadsimtu laikā Latviju ir vadījusi Vācija, Lietuva, Polija, Zviedrija un Krievija. Arī cilvēki te runā vairākās valodās! Vieni runā latviešu valodā, citi krievu valodā, vācu valodā, angļu valodā – tas ir apbrīnojami. Latvija atrodas Eiropas ziemeļos un te ir ļoti daudz skaistu mežu un zaļas zemes.
Čana iespaidi par Latviju
Daži fotoattēli, ko es uzņēmu no lidmašīnas, kamēr lidoju pār valsti.
Čana iespaidi par Latviju
Es biju ļoti laimīgs un arī pārsteigts redzot, ka tik daudz fanu ir ieradušies mani satikt filmēšanas laikā un arī viesnīcā. Es biju ļoti aizkustināts, tāpēc ļoti centos atstāt pēc iespējas vairāk autogrāfu. Bet man arī jāizmanto šī iespēja, lai atvainotos visiem maniem mīļajiem faniem Latvijā, jo dienas beigās es biju jau tik ļoti noguris, ka nespēju ilgāku laiku pavadīt kopā ar jums. Es zinu, ka bija arī ļoti daudz fanu no citām valstīm. Pateicos jums visiem par to, ka ieradāties mani satikt!
Čana iespaidi par Latviju
Parakstot bildes faniem pie viesnīcas.
Čana iespaidi par Latviju
Parakstot bildes faniem, kuri gaidīja filmēšanas laukuma ārpusē. Paskatieties, cik daudz visa kā man bija jāparaksta!
Čana iespaidi par Latviju
Viena no manas grupas biedrenēm, Caitlin Dechelle, palīdzēja nodot atpakaļ parakstītās lietas maniem faniem.
Čana iespaidi par Latviju
Tik daudz fanu filmēšanas laukuma ārpusē. Paldies jums visiem par to, ka ieradāties.
Čana iespaidi par Latviju
Čana iespaidi par Latviju
Kad es aizdevos atpakaļ uz viesnīcu, es apsēdos vienā no krēsliem un sapratu, ka tas ļodzījās. Es to papētīju un pamanīju, ka dažas skrūves bija vaļīgas. Tāpēc es sadabūju skrūvgriezi un pievilku visas skrūves krēsliem.
Čana iespaidi par Latviju
Režisors Frankie Chan arī palīdzēja.
Čana iespaidi par Latviju
Man bija ļoti auksts dienu pirms filmēšanas beigām. Un vēja tunelī bija vēl aukstāks.
Čana iespaidi par Latviju
Čana iespaidi par Latviju
Šodien mēs beidzot pabeidzām filmēšanu Latvijā. Mēs sakrāmējām visas mantas un sagatavojāmies, lai lidotu atpakaļ uz Honkongu.