Sis raksts tika kopets no neogeo.lv un vienkarsi velejos citiem paraadiit jo man likaas interesanti ;) Visticamāk, ka neviens no mums nav bijis uz Mēness. Nav arī gadījies riņķot ap Zemi kosmosa kuģī. Šāda īpaša privilēģija, kā redzēt Zemi no kosmosa līdz 2012. gada sākumam ir bijusi tikai 525 cilvēkiem no 38 valstīm. Pa Mēness virsmu pastaigājušies vien tikai 12 cilvēki. Ko uz Zemes redz astronauti, riņķojot ap Zemi kosmosa kuģī 400 km augstumā? No apmēram 400 km augstuma uz Zemes var redzēt diezgan daudzas mūsdienu civilizācijas pazīmes – lielas pilsētas, ceļus, tiltus, lidostas, dambjus un rezervuārus. No kosmosa kuģa var redzēt pat Ēģiptes piramīdas.
Ko uz zemes redz no kosmosa?
Diemžēl vēl brīžiem izskan mīts, ka Lielais Ķīnas Muuris ir vienīgais cilvēka veidotais objekts, kuru iespējams ieraudzīt no kosmosa. Tieši otrādi! Lielo Ķīnas mūri nav iespējams saskatīt ar neapbruņotu aci, atrodoties zemajā orbītā ap Zemi. Dažkārt labvēlīgos laika apstākļos dažus Lielā Ķīnas mūra fragmentus var nofotografēt palielinājumā ar fotokameru. NASA speciālisti no Džonsona kosmosa centra informē, ka Lielo Ķīnas mūri ir grūti ieraudzīt un nofotografēt, jo materiāls, no kā tas veidots, ir tādā pašā krāsā, kādā ap to esošā vide. Īpaši krāšņs skats paveras no kosmosa kuģa, lidojot virs Zemes naktī. Fantastisks skats uz polārblāzmām, zibeņiem un naksnīgo pilsētu ugunīm!
Ko uz zemes redz no kosmosa?
Ja mēs atrastos uz Mēness un raudzītos uz Zemi, tad skats, protams, arī būtu brīnišķīgs! Iedomājieties zvaigžņotas debesis un Zemi, kura ir gandrīz 4 reizes lielāka nekā Mēness, kuru jūs redzat no Zemes. Zeme no Mēness izskatās kā baltiem, ziliem, zaļiem un rūsganiem plankumiem klāta liela lode. No Mēness jūs neredzēsiet nevienu cilvēka veidotu objektu. Domājams, ka neviens no mums neatteiktos apskatīt Zemi no kosmosa. Nu tad, gaidām rindā uz biļetēm kosmosa kruīza kuģī!