Jāatzīst, ka esmu liels pirātu fans. :D Šajā rakstā aprakstīta pirātu vēstre, dažas leģendas, pirātu kuģi, ar kādiem viņi brauca.

Un bildes ar pirātiem.
Pirāti.
Pirāts ir vienkārši laupītājs, kas jūrā zog no citiem kuģiem.
Pirāti.
Vidusjūras pirāti kuģoja no dažādām valstīm, kas robežojās ar Vidusjūru. Dažiem no šiem pirātiem ar savu valsti bija noruna, ka viņi dalīsies ar daļu no dārgumiem, ko nozags. Un par to neviens viņus nearestēs. Daži pirāti nebija uzticīgi nevienai valstij un viņi dzīvoja Z-Āfrikas krastos. Šie pirāti bija zināmi kā barbari un viņi bija ļoti ļauni un atņēma visus labumus jebkuram kuģim, kas gadījās viņiem ceļā.
Pirāti.
Tirgotāji bija noguruši, ka viņu preci nozog pirāti un prasīja savai valstij, lai tie palīdz pirātus apturēt. Anglija un Francija piedāvāja pirātiem piedot par viņu sliktajiem darbiem, ja viņi vienkārši pārtrauks pirātismu. Daži pirāti šo piedāvājumu pieņēma, bet lielākā daļa vienkārši pasmējās un turpināja aplaupīt un sagūstīt kuģus. Beigu beigās šos pirātus no Vidusjūras padzina franči un tālāk viņi devās uz Karību jūru.
Pirāti.
Kad Romas impērijai pienāca beigas, pirāti no Skandināvijas valstīm kļuva par spēcīgākajiem pirātiem. Viņus sauca par vikingiem. Vikingi bija ļoti talantīgi. Viņus sauca par dzejniekiem, stāstu stāstītājiem, nežēlīgiem iekarotājiem, pētniekiem, laupītājiem un barbariem.
Pirāti.
Vikingi dzīvoja Zviedrijā, Dānijā, Norvēģijā. Šie vīri jūrās kuģoja no astotā līdz vienpadsmitajam gadsimtam un lielākajai daļai valstu no viņiem bija bail. Viņu kuģus sauca par snekjām un tie bija gari un tievi un ātri, aprīkoti ar airiem un burām. Šos kuģus uz priekšu virzīja vējš vai straume, vai citreiz vergi tos airēja, kad viņi dzinās pakaļ kādam citam kuģim.
Pirāti.
Barbaru laupītāji izkuģoja no Z-Āfrikas krastiem un viņi bija diezgan noslēgti no pārējiem. Viņi paši izveidoja Barbaru valstis jeb pirātu impēriju. Barbari bija teikuši valdībai, lai tie palīdz kontrolēt pirātus, kas tur apmetās. Pirātu karaļi komandēja kuģus, kā arī Barbaru valstis. Šie pirāti bija slaveni ar to, ka paverdzināja kuģu apkalpes no kristiešu valstīm, tādām kā Anglija, Francija.
Pirāti.
Divi slaveni barbaru laupītāji bija Barbosa brāļi. Viņi maksāja Tunisijas sultānam, lai viņš tļauj viņiem Tunisijā būvēt pirātu štābu un samaksa bija viena piektā daļa no bagātībām, ko viņi nozaga. Šie barbari bija ļoti spēcīgs grupējums un viņi bija kā teroristi tirdzniecības industrijai. Tirgotāji kļuva dusmīgi, jo nevarēja atrast nevienu valsti, kas gribētu palīdzēt viņiem cīnīties ar pirātiem, tāpēc paši saviem kuģiem pielika lielgabalus.
Pirāti.
Visbeidzot, Francijas valdība piekrita palīdzēt cīņā ar pirātiem. 1830. gadā franči iekaroja barbaru pirātu bāzes un tas pielika punktu pirātu valdīšanas laikam Vidusjūrā. Daži pirāti pārcēlās uz Karību jūru un ierīkoja bāzes Haiti salā. Tur viņi atkal kļuva par pirātiem, sāka laupīt Karību jūras ūdeņos.
Pirāti.
Pirāti aktīvi darbojās arī Klusajā un Indijas okeānos. Viņi laupīja Japānas un Indijas tuvumā. Par šiem pirātiem nekā daudz gan nav zināms, vienīgi tas, ka līdz 17. gs. pirātiem bija populārs patvērums uz Formozas salas, Taivānā.
Pirāti.
Pirāti no spāņu kolonijām Amerikā darbojās tā sauktajos pirātisma "zelta laikos". Šie laiki sākās, kad Anglijas karaliene Elizabete saviem labākajiem jūrniekiem deva rīkojumu laupīt, lai godinātu savu valsti. Sers Džons Hākins (Sir John Hawkins), sers Valters Ralī (Sir Walter Raleigh), sers Fraciss Dreiks (Sir Francis Drake) un kapteinis Viljams Kids (Captain William Kidd) bija tikai daži no šiem jūrniekiem. Tā bija liela kļūda, jo viņi atklāja, cik viegli ir būt pirātam un par tādiem arī kļuva.
Pirāti.
Vēlāk Karību jūras pirāti kuģoja pa Karību ūdeņiem un aplaupīja katru kuģi, ko tie ieraudzīja. Šie pirāti īsti nebija draugos ar spāņu jūras floti. Patiesībā, viņi ienīda spāņus, jo tie iznīcināja viņu kuģus un pilsētas, un sagūstīja un nogalināja katru pirātu, ko tie noķēra. Šie pirāti kopā nodibināja ciešu grupu - "Krasta brāļi" (The Brethren of the Coast). Viņi apsolījās cīnīties līdz pēdējam vīram cīņā pret spāņiem. Viņi uzbruka spāņu kolonijām un tirgoņu kuģiem, kas veda krājumus no Spānijas.
Pirāti.
Pats veiksmīgākais no pirātiem bija sers Henrijs Morgans (Sir Henry Morgan). Viņš pārcēlās uz Karību salām, kad bija vēl pavisam jauns un vēlāk izlaupīja tādas spāņu kolonijas kā Puerto del Principe, Puerto Bello, un Maracaibo. 1671. gadā Morgans pilnībā iznīcināja Panamas pilsētu un paņēma visus viņu vērtīgos labumus.
Pirāti.
1701. gadā sākās karš (The war of Spanish Succession, nezinu, kāds tam latviskais nosaukums) un pirāti beidza kuģu aplaupīšanas un tā vietā devās palīdzēt angļiem un frančiem cīņa pret saviem ienaidniekiem, spāņiem. Karam beidzoties viņi atkal kļuva par pirātiem un uzbruka spāņu flotēm, kas no Eiropas pārvadāja dārgumus. 1714. gadā šie pirāti dzinās pakaļ dārgumu flotei, sauktai The Plate Fleet, kad pēķšņi sākās viesuļvētra. Lielākā daļa flotes dārgumu tika izglābti un aizvesti uz krastu, bet pirāts vārdā Henrijs Dženings dzirdēja par dārgumiem un aizkuģoja, lai tos savāktu sev.
Pirāti.
Karību jūras pirāti kļuva tik spēcīgi, ka tirgotāju kuģu kapteiņi uzstāja savām valstīm, lai tie pieliek punktu pirātismam. Valstis nepiedāvāja lielu palīdzību, bet viņas piedāvāja pirātiem apžēlošanos, ja tie pārstās pirātismu. Tas nozīmē, ka viņiem tiktu piedots par viņu noziegumiem pat bez soda. Lielākā daļa pirātu tikai smējās un izaicināja valstis, lai tās pašas viņus aptur.
Pirāti.
1717. gadā britu kapteinis Vuds Rodžers (Captain Woodes Rogers) tika sūtīts, lai uzveiktu pirātus. Viņš pirātus apmānīja, iesprostojot tos viņu pašu patvērumā New Providence, Bahamu salās. Vairāk kā tūkstoš pirāti bija tur iesprostoti un sākās liela cīņa. Beigās kapteinis Vuds Rodžers uzveica pirātus.
Pirāti.
Žans Lafits (Jean Lafitte), kurš dzīvoja Luiziānas krastos Baratārijas pludmalē. Viņu bieži dēvēja par pirātu džentlmeni un viņš mēdz staigāt pa Ņūorleānu nemaz nebaidoties tikt noķertam. Viņam arī bija pirātu bāze uz Padre salas, kas atradās netālu no Teksasas krastiem.
Pirāti.
18. gs. sākumā pirātisma zelta laikiem pienāca beigas.
Pirāti.
Tālāk par pirātu leģendām.
Pirāti.
Klīst leģenda, ka pirātu dārgumi ir aprakti uz Oak Island, un tos aizsargā muļķu lamatas. Šīs lamatas liek izrakumiem pietecēt ar ūdeni pirms vēl dārgumi ir sasniegti. Cilvēku dzīvības un miljoniem dolāru ir zaudēti, cenšoties atrakt dārgumus. Daži tic, ka kapteinis Viljams Kids tur ir paslēpis savus labākos laupījumus. Citi tic, ka pirāti salu izmantojuši kā pirātu banku.
Pirāti.
Daniels Blankenšips (Daniel Blankenship), ģeologs, nolaida zemūdens kameru 212 pēdas (65m) dziļu bedrē un redzēja tur trīs lādes, darbarīku, kas atgādināja cirvi (tādu, ar kuru cietumnieki filmās rok zemi), trīs dienasgrāmatas, un nocirsta cilvēka roka. Pirms Tomass Džefersons tika ievēlēts par Amerikas prezidentu, arī viņš bija meklējis pirātu dārgumus uz Oak Island. Tākā neviens dārgumus vēl nav atradis, nav zināms, vai tā bijusi kopienas banka, vai kapteiņa Viljamsa Kida dārgumi.
Pirāti.
Nāriņas. Pirāti ticēja, ka nāriņas nes nelaimi. Ticēja, ka, jie ierauga nāriņu, kuģis drīz nogrimšot. Pirāti trīcēja pie visām miesām, kad kādu ieraudzīja. Nāriņas bija vienīgā lieta, no kā pirāti baidījās. Zinātnieki uzskata, ka nāriņas patiesībā bija dzīvnieki - lamantīni. Šiem dzīvniekiem ir gara, plakana aste un tie peld tuvu pie ūdens virsmas. Viņi ir draudzīgi radījumi un, iespējams, pat piepeldēt pie kuģa. Pirātiem problēma bija tāda, ka viņi pietiekoši ilgi nepapētija radības, bet aiz bailēm skrēja kaut kur paslēpties.
Pirāti.
Pirāti patiesībā nemaz neizmantoja āķus, vienīgi filmās piem. "Pīters Pens". Daži pirāti mēģināja uztaisīt āķus no cieta, nelokāma metāla, bet tie īsti neturējās viņiem pie rokas. Lielākā daļa pirātu vienkārši pierada pie rokas neizmantošanas, ja viņi to zaudēja. Patiesībā, ļoti maz pirātu kādreiz cīņā ir zaudējuši savu roku.
Pirāti.
Pirātiem bieži nācās amputēt kājas, ja tās pārņēma infekcija pēc kaujā gūtas traumas. Toreiz nebija antibiotikas kā mūsdienās, tāpēc, lai nenomirtu no gangrēnas, viņiem nācās nogriezt ievainotu locekli. Kuģa ķirurgs parasti bija arī kuģa pavārs. Pēc kājas amputēšanas pirātam tika uztaisīta un pielikta koka kāja, bet tas bija pārāk sāpīgi, lai to nēsātu ilgāku laiku, tāpēc lielākā daļa pirātu staigāja ar kruķiem, ja tiem amputēja kāju.
Pirāti.
Tā ir taisnība, ka ir tādas dārgumu salas. Tās ir atrastas Meksikas līcī gar Teksasas dienvidu piekrasti. Vienu no galvenajām dārgumu salām sauc Padre sala un tā ir 210 km gara. Tā tiek saukta par dārgumu salu divu iemeslu dēļ. Pirmais iemeslis ir daudzie spāņu kuģi, kas nogrima viesuļvētras laikā pie Padre salas. Otrais iemesls, ka pirāti apraka savus dārgumus uz Padre salas. Katru reizi, kad ir viesulis, krastā tiek izskalotas monētas.
Pirāti.
Pirātu kuģi. The Brigantine kuģiem bija tikai divi masti ar divām burām pie katra masta.
Pirāti.
The Caravel kuģus parasti izmantoja spāņi un portugāļi kā tirdzniecības kuģus. Tie bija aptuveni 25 m gari.
Pirāti.
Schooners kuģiem bija šaurs korpuss ar diviem mastiem. Tā divas galvenās buras bija lielas un mazākās buras atradās kuģa priekšgalā un pakaļgalā. Šiem kuģiem bija liels bugsprits.
Pirāti.
The Frigate bija trīs masti, pacelts klāja priekšgals un kvarterklāja. Šim kuģim bija 24 - 38 lielgabali.
Pirāti.
The Carrack parasti bija trīs masti. Tiem bija buras kvadrāta formā.
Pirāti.
Lai gan daudzās grāmatās un filmās attēlots, ka pirāti savus dārgumus aprok, patiesībā, tikai daži pirāti tā rīkojās. Viens no tādiem pirātiem, iespējams, ir kapteinis Viljams Kids, kas apglabāja savus dārgumus uz Oak Island. Pirāti dārgumus ieguva nozogot tos no flotēm, kas dārgumus pārvadāja. Šīs flotes uz Ameriku sūtīja dažādas valstis, bet lielākoties Spānija. Spāņi ne vien zaga zeltu un sudrabu no indiāņiem, bet viņi tiem piespieda arī izkausēt savu zeltu un sudrabu. Kā arī lika viņiem no sava zelta un sudraba izkalt naudu priekš spāņiem.
Pirāti.
Zelta monētas sauca par doubloons un sudraba monētas sauca - pieces of eight. Spāņi iekrāva zeltu un sudrabu kuģos un pāri Atlantijas okeānam veda to uz Spāniju. Pirāti zināja, ka dārgumi, ko spāņi ved, ir zagti, tāpēc viņi neuzskatīja, ka paņemt tos no spāņiem būtu nepareizi. Lielākā daļa dārgumu Spāniju nemaz nesasniedza. Daudzi kuģi noslīka vētru laikā un dārgumi nogrima jūras dibenā. Un citus nozaga pirāti.
Pirāti.
Paldies par uzmanību. :]